PROČ DO TOHO JÍT S NÁMI?

Využijte jedinečné spojení mladého kreativního architekta, statika a zkušeného autorizovaného inženýra!

Pokud jste s architektem doposud nespolupracovali, možná zvažujete, jestli Váš projekt architekta skutečně potřebuje. Zejména, pokud jde o rodinné bydlení, nemusí se to zdát nezbytné. Proto zde najdete vše co Vám můžeme nabídnout a jednoduchý popis jak vše funguje.

Chytrý návrh architekta Vám ušetří peníze

Promyšlenou a efektivní vnitřní organizací místností ušetříte na stavebních nákladech. Správnou orientací stavby vůči světovým stranám a vhodným tepelně-technickým řešením můžete výrazně ušetřit na provozních nákladech domu. Díky zkušenostem a objektivnímu názoru (na rozdíl od prodejce) Vám architekt poskytne možnost správné volby při výběru materiálů i technologií.

Architekt řeší návrh komplexně

Nezajímá nás jen počet místností, ale také jací jste, jakým způsobem byste chtěli bydlet nebo jak a kde rádi relaxujete, prostě jak budete dům používat. Neřešíme jen stavbu, ale i její přirozené zasazení do pozemku a jeho okolí. Při návrhu domu také myslíme na budoucnost, aby se dům vyvíjel s celou Vaší rodinou.

Vybrat správný pozemek je mnohdy důležitější než samotný dům

Jakmile se rozhodnete postavit něco nového, měli byste začít hledat architekta. Jako odborníci máme možnost posoudit pozemek i z jiného hlediska než je jen vizuální přitažlivost. Jako je například ověření zastavitelnosti pozemku, vyhledání ochranných pásem ve kterých se nesmí stavět, popřípadě ověření například památkových zón atd. Naše zapojení již v rané fázi projektu Vám může pomoci vyhnout se nákladným chybným krokům a také zvýšit pravděpodobnost Vaší spokojenosti s novým bydlením. Dům se časem může změnit, ale okolí již ovlivnit nemůžete.

Nekreslíme jen „pěkné obrázky“

Těmto „obrázkům“ většinou předchází odborná práce se znalostmi stavebně technickými, znalostmi zákonů a jejich výklad pro konkrétní zadání, pozemek, znalostmi trhu a tržních hodnot materiálů, poradenská činnost atd.

Nabízíme Vám tyto služby

Konzultace při výběru vhodného pozemku, domu nebo bytu

Posouzení reálnosti Vašeho stavebního záměru

Příprava podkladů pro průzkumy pozemku, domu nebo bytu

Formulace přesného zadání, respektive sestavení potřeb stavebníka

Zpracování studie (základní návrh)

Zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení a provedení stavby

Zajištění potřebných povolení na příslušných úřadech

Koordinace týmů projektantů, inženýrů, zhotovitelů a dodavatelů stavby

Zajištění rozpočtu stavebních nákladů

Pomoc při výběru stavební firmy

Autorský a technický dozor stavby

a další

Optimální je, pokud budeme u Vašeho projektu od začátku až do konce. Nejlépe tak Vám pomůže zrealizovat kvalitní a harmonický dům splňující Vaše požadavky a představy, díky znalostem historie a průběhu projektu.

Co Vás čeká při spolupráci s námi

Provedeme Vás celou byrokratickou cestou projektu, vše Vám vysvětlíme a poradíme při nejasnostech, případně vše vyřídíme za Vás.

Pomůžeme Vám najít dům snů, který bude odpovídat Vašim životním nárokům, koníčkům a osobitým představám.

Poskytneme Vám naše zkušenosti, odborné znalosti stavebně technické, znalosti stavebního zákona, předpisů, vyhlášek a vytvoříme spolu originální domov jen pro Vás.

Vybereme s Vámi spolehlivé a ověřené dodavatele za rozumnou cenu.

Poradíme Vám s výběrem jednotlivých materiálů a technologií tím že objektivně nastíníme výhody a nevýhody jednotlivých výrobků od různých dodavatelů.

Zajistíme aby Vaše spolupráce s námi a proces stavby samotné byl pro Vás co nejpříjemnější a měli jste do budocna chuť zase stavět, třeba pro Vaše potomky :)

Na závěr pár obecně známých faktů

Chytrým návrhem ušetří peníze

Promyšleným osazením domu na pozemku a efektivní vnitřní organizací místností velmi ušetříte na Vašich stavebních nákladech.

Návrh se nejlépe řeší komplexně

Architekta nezajímá jen počet místností, ale spíše jací jste, jakým způsobem byste chtěli bydlet a jak budete dům používat.

Architekt i stavební inženýr je odborník

Architekt i stavební inženýr znají ceny stavebních materiálů, nejnovější technologie a orientuje se v komplikovaných vyhláškách a normách.

Užitečné odkazy

MA Asociation

mA association

Partnerská společnost